Sf. Liturghie ON LINE

Lăudat să fie Isus Cristos. Ținând cont de situația prin care trecem, am decis ca pe pagina de Facebook a Parohiei noastre să fie transmisie în direct de dimineață de la ora 8 până seara la 19.30: va fi Rozariul complet (cele 4 mistere, începând cu ora 8 și apoi de la ora 16.30) precum și fragmente din Biblie. La ora 18.30, în fiecare seară, voi celebra Sf. Liturghie – FĂRĂ POPOR (cu predică) DUPĂ INTENȚIILE DEJA PROGRAMATE, iar la ora 19.00 vom face rugăciunea de binecuvântare înainte de masă, fiecare putând lua apoi cina împreună în familiile proprii. Cine dorește, de acasă, în familie, se poate uni în rugăciune prin pagina de FB a parohiei noastre, aprinzând o lumânare acolo unde sunteți adunați în familie. Biserica va fi deschisă de la 8 dimineața până la 19,30 : dacă cineva dorește să lase vreo intenție de rugăciune sau de slujbă (sf. Anton, Fer. Anton Durcovici, răposați), o poate face în cutia predispusă pentru asta, la intrarea în Biserică, unde scrie: INTENȚII PENTRU SF. LITURGHIE. Vă rog să evităm aglomerările de persoane, să ne spălăm des pe mâini, dezinfectând mâinile și obiectele pe care le atingem.

Uniți în rugăciune, în speranță și încredere în Dumnezeu. Vă rog să popularizați această postare ca să fim cât mai mulți în rugăciune, chiar și în această formă de TELE-RUGĂCIUNE. Mulțumesc